Cuma, Ekim 22, 2021
Uncategorized

19 NİSAN 2019 TERAZİ BURCUNDA MAVİ DOLUNAY

19 Nisan 2019, Terazi Burcu’nda MAVİ DOLUNAY…

19 Nisan günü saat  14:11  de  Terazi burcunun 29°06′  derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunaya yine 21 Mart’ta olduğu gibi Terazi burcu ev sahipliği yapmakta. Adaletle, ilişkilerle, diplomasiyle, genç kadınlar ve sanatla ilişkilidir. Gölgesinde uzlaşıyı ararken yaşadığı kararsızlıklar sonucu denge kaybı yaşaması, güven eksikliği ve yüzeysellik bulunur.

Nisan’da meydana gelecek Terazi  dolunayında eğitim konuları, kardeşler, yakın akrabalar, komşularla ilişkiler, irili ufaklı yollar, basın yayınla, tanıtımımızla, yabancılarla ilgili gelişmeler, hukuksal konular, hayata bakışımızı, felsefemizi etkileyecek durumlar ana konu başlıkları olarak görülmekte.

Hayatınızda irade göstererek kalıcı değişim yaratmak istediğiniz noktada birşeyler kesintiye uğramış olabilir. Sonucunda siz de sebepleri irdeleyerek, olan biteni çözmek durumunda kalabilirsiniz. Yoğun duygular içinde hem farklı yollarla, kalıcı ve güçlü dönüşümler yaratma arzusu hissedebilir hem de geçmişte içinde bulunulan çöküntünün sebepleri olan adaletsizlikleri düzeltmek isteyebilirsiniz. İşte böylesi duygularla harekete geçilecek bir süreç Terazi dolunayı!  Çabalar ise ilişkilerde süregelen  dengelerde yeni bir evreye geçebilmek için. Amaç güçlü bir patlama yaparak, şartları çok yönlü değiştirmek. Peki bu düşünüldüğü kadar kolay mı? Hayır! Tahrikler, zorlamalar, dikine çıkışlar, kibir, kontrolsüzlükler, hak ihlalleri işin içine girebilir.  Şartlar zorlanabilir. Bazıları kaderine razı olmayı kabul etmeyebilir. Fakat şunu eklemek isterim ki sağlam duranlar, yaratıcılıklarını kullananlar, farklı fikirlerle vizyonlarını geliştirenler ve doğru yoldan mücadele edenler yollarını yürüyeceklerdir. Şartlara egemen olanlar, dengelenmeyi, sınırlanmayı reddedebilirler. Geçmişle hesaplaşmalar devreye girebilir. Mücadelenin yoğun olduğu bu dönemde karşınızdakine yeni bir şans vermek istemeyebilirsiniz. İlişkilerde, hak hukuk konularında doyum sağlamak görüldüğü gibi kolay değil. An gelir işler kilit olabilir, kesilebilir. Yani böylesi yoğun enerjilerde, bazıları kendisini denge tahtasının üzerinde durmaya çalışıyormuş gibi hissedebilir. Bu dolunayda unutmamamız gereken bazı noktalar bulunmakta; geçmişe  dönerek tablonun bütününü görmek, öç duygusundan uzak durmak, dürüst hamleler yapmak önemsenmeli. Farklı yollar denemek güzeldir ama hayatın gerçeklerine, adalet kavramına uygunluğu da düşünülmeli. Dengelerin sarsıldığı, bazı şeylerin saklanmasından ötürü ilişkilerin sıkıntıya girebileceği, önemli değişimlere gebe bir süreç!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top